Srpen 2011

Mikrosvět-Sherlock Holmes

19. srpna 2011 v 1:33 | mila |  šperky
Vyfotila jsem postup výroby postaviček do Mikrosvětů. Bude to takový odkaz "how to make".

Většinou si objednám,nebo koupím základní šedivé figurky bez předem namalovaných barev.Jednak je to levnější a jednak si je můžu upravovat do haleluja bez toho ,abych se bála,že je poškodím.
Nafotila jsem jako vzor postavy ze seriálu od BBC-Sherlock Holmes,filmu Sherlock a seriálu Sherlock Holmes z 1984.

Základ musí být alepoň fyziognomicky podobný vzoru.Tahle figurka je složená ze 3 postaviček. Musela jsem vyměnit ruku a hlavu na delší tělo. Vlasy/Telefon v ruce/Hlava je domodelovaná voskem.
Postavičky doupravuju buď jemnou vrtačkou,řezákem nebo nůžtičkami.
Tady se nanášejí základní barvy. Používám klasické na modely. Akryl byl dost na nic a loupal se.
Používám nejtenčí štětce.
Tyhle barvy jsem použila nejvíc.
A tady je výsledek. Ještě přemýšlím,že je uložím do bezpečných lahviček,ať se mi neztratí.Na etsy.com jsem si objednala jedny moc hezké,staré-moc se k tomu hodí.

Staré řecko a řím

16. srpna 2011 v 23:33 | mila |  šperky
O prázdninách vyrábím kolekci antických šperků. Je to vyráběno novou technikou výlisků,do kterých vtlačuju keramickou hmotu. Některé natírám krakelovacám lakem nebo akryle. Kombinuji s kůží,mosazí,křišťálem,drahými kameny a přírodním materiálem.


Tableau de Chasse

14. srpna 2011 v 18:18 | mila |  šperky
Šperky,které jsem vyrobila hned po zhlédnutí klipu Claire Diterzi - Tableau de Chasse -
Vše foceno na zahradě.

Britské radosti

14. srpna 2011 v 18:05 odkazy a zajímavosti
Na září jsem si zase malovala jak se hned vrátíme do Anglie,tentokrát Manchester a York,ale teď to vypadá na Evropu:D Tak tedy až příští rok a to si chci prosadit Jižní anglii a pobřeží. Torquay -po stopách Agathy Christie a Sherlocka HolmeseÚžasný
Zatím krátký pozdrav minulého Londýna/zase dávali Top Gear a Rimmrův Great Britain Machine/ a něco co mě rozesmálo ,i když na tom co se dělo teď v anglii moc do smíchu není.

Tyhle stránky jsou moje oblíbené:D http://9gag.com/

Meanwhile in Great Britain:

Mikrosvět 2011

14. srpna 2011 v 17:47 | mila |  šperky
Právě pouštím novou kolekci Mikrosvětu. Nakoupila jsem nové figurky a vyzrála na pár záludností:3


Lázeňské chalupaření

14. srpna 2011 v 17:41
Před pár týdny jsem se zrekreovala a zrenegerovala na chalupě v Krkonoších.dokonce se mi podařilo kreslit,tak přidávám nějaké fotky obrázků a trochu té Saturninovské atmosféry prázdnin.Pak jsem dělala nějaké ručně malované korálky z keramiky,ale to až jindy:3

Le voici Sisi

14. srpna 2011 v 17:14 | mila |  obrázky
Naše nová skořicově šedá andulka Sisi /protože se to dobře vyslovuje a protože se jako císařovna pořád upravuje a čepíří/ I když jsem chtěla co nejbarevnější,takhle měla nejklidnější povahu,z které teď po půl roce vyrostla:D Je krásně stříbrná do fialova. A už něco drmolí a dobře vypískává znělky.
Přímo od chovatelky Evy Byškové http://www.ayibe.ic.cz/ ,kterou moc doporučuji. Ručně je dokrmuje od malička ,andulky jsou krásně ochočené a zvyklé na ruku. Bohužel jí nemůžu pouštět,když něco kreslím,píšu nebo šperkařím. Nevinný